Kredyt chwilówka na dowód dla zadłużonych bez przelewu

Windykacja długów a ich przedawnienie

Windykacja długów a ich przedawnienie

wrz 3, 2017

Kiedy nie spłacamy naszych należności z tytułu zaciągniętych kredytów trafiają one do firmy windykacyjnej. Stara się ona wyegzekwować od nas należności na wniosek pożyczkodawcy. Kiedy uporczywie uchylamy się od płacenia windykacja początkowo listownie upomina nas o konieczności spłaty zadłużenia. Potem może zaangażować pracownika do windykacji terenowej, czyli sprawdzane jest czy dłużnik pozostaje w miejscu zamieszkania. Używa się mediacji w celu nakłonienia dłużnika do zapłacenia zaległości finansowych. Firmy windykacyjne w trudnych sytuacjach są skłonne do rozłożenia długu na raty.

 

Trzeba jednak pamiętać, że każda czynność windykacyjna tj. list, czy wizyta windykatora terenowego jest doliczana do całości długu, który stale rośnie. Ostatnim etapem jest przekazanie sprawy do sądu i wszczęcie postępowania komorniczego. Przedawnienie długu, co do zasady, następuje po 3 latach. Firma windykacyjna może jednak dochodzić długów przedawnionych, wysyłając ponownie przypomnienia o zapłacie do dłużnika. Jeśli dłużnik nie odpowie i nie zgłosi w ciągu 2 tygodni przedawnienia długu, co do zasady sąd może uznać wyegzekwowanie długu za zgodne z prawem.
Windykacja długów firma windykacyjna – wyegzekwowanie długów jest zgodne z prawem na wniosek pożyczkodawcy, a ich spłacanie jest koniecznością