Kredyt chwilówka na dowód dla zadłużonych bez przelewu

Tajlandia nie do końca tajemnicza

Tajlandia nie do końca tajemnicza

lis 13, 2020

Wśród krajów Azji Południowo-Wschodniej częstym miejscem, które odwiedza się podczas wakacyjnych wyjazdów, jest Tajlandia. Ten nizinny kraj nigdy nie był pod władzą żadnego europejskiego państwa, zdaje się więc być egzotyczny, dziewiczy i tajemniczy. Jakie ciekawostki Tajlandia w sobie kryje? Takie, które skłonić mogą do przyjazdu w te strony.

Tego można nie wiedzieć

Tajlandia kojarzona jest z Bangkokiem, pad thai na talerzach, mango jako owocem narodowym, zwierzętami, których nie da się zobaczyć nigdzie indziej, ale kraj ten kryje w sobie o wiele więcej, czasami naprawdę bardzo interesujących rzeczy.

1. Największe tajskie lotnisko znajduje się w Bang Phli i każdego roku obsługuje ponad 46 milionów osób.
2. Produkowany w Tajlandii od roku 1975 napój Krating Daeng stał inspiracją dla znanego na całym świecie Red Bulla.
3. Najwyżej położonym miastem w kraju jest Ban Na Yang.
4. 28,2% powierzchni Tajlandii pokrywają lasy.
5. Po raz ostatni karę śmierci wykonano w 2009 roku.
6. Tajlandia to nie tylko stały kontynent, ale także tysiące wysepek. Najczęściej odwiedzane przez turystów są wyspy Koh Yao i Koh Phi Phi.
7. Alfabet Tajów składa się z 44 spółgłosek i 32 samogłosek, do tego w wymowie używa się sześciu tonów. Nie trzeba jednak znać języka tajskiego, wystarczy angielski do swobodnej komunikacji z tubylcami.
8. Surowo karane, jeżeli chodzi o ubiór, jest wychodzenie z domu bez bielizny – majtek – oraz jazda samochodem bez koszulki. Za złamanie tych zakazów grożą sankcje karne.
9. W Tajlandii obowiązuje częściowy zakaz sprzedaży alkoholu – obowiązuje on w konkretnych godzinach, to jest między 14:00 a 17:00 oraz między 24:00 a 11:00.
10. Tajowie, poza kalendarzem gregoriańskim, stosują także kalendarz buddyjski, z tego też powodu można mówić, że u nich jest już przyszłość – do roku 2021 dodaje się liczbę 544 (to w roku 544 przed naszą erą Budda osiągnął stan nirvany), co daje rok 2565.
11. Na terenie całego kraju dostępne jest darmowe wi-fi.
12. Tajlandia to kraj masażu – warto z niego skorzystać, bo to dość tania usługa; ceny rozpoczynają się od 15 złotych w zależności od masowanej części ciała.